EUROGENDFOR w Mali

 

EUROGENDFOR w Mali

 

W dniu 15 kwietnia 2014 r. Rada Europejska ustanowiła misję cywilną w ramach Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony (WPBiO), w celu wspierania wewnętrznych sił bezpieczeństwa w Mali: The European Union Capacity Building Mission in Mali (EUCAP Sahel Mali).


LOGO EUCAP SAHEL MALIMisja wspiera Mali w zapewnieniu konstytucyjnego i demokratycznego porządku i warunków dla trwałego pokoju, a także w utrzymaniu władzy na całym terytorium. EUCAP Sahel Mali koncentruje się na strategicznym doradztwie i szkoleniu dla trzech formacji zajmujących się bezpieczeństwem wewnętrznym w kraju (Żandarmerii, Policji i Gwardii Narodowej).


W dniu 17 kwietnia 2014 r. CIMIN postanowił zaangażować EUROGENDFOR w tej misji. Aktualnie służbę w ramach kontyngentu EUROGENDFOR pełni 17 ekspertów, którzy zajmują się doradzaniem oraz szkoleniem zarówno Żandarmerii jak i Gwardii Narodowej.

EGF in EUCAP SAHEL Mali
Żandarmi ze składu kontyngentu EUROGENDFOR wykonują zadania w ramach dowództwa misji oraz prowadzą szkolenia w Akademii Policyjnej, Szkole Żandarmerii, a także w Krajowym Centrum Szkolenia Gwardii Narodowej

Photos.